_MG_5896pucharfinal
05.10 2011

Coval Puchar Polski Off- Road Pl. 2011 Podsumowanie

Puchar Polski jest cyklem trzech rajdów przeprowadzanych w trzech różnych regionach naszego kraju. Każda z trzech rund dysponowała innym potencjałem terenowym.

Runda pierwsza południowa odbyła się w okolicach nowej Dęby na terenach województwa podkarpackiego.
{flv divid=”tvpfinal” popup=”true” autostart=”true”}tvpolsztynpucharfinal2011{/flv} {avrpopup type=”lightbox” id=”tvpfinal”} Oglądaj Video 1{/avrpopup} | {flv divid=”tvpfinal1″ popup=”true” autostart=”true”}tvpolsztynpucharfinal2011_1{/flv} {avrpopup type=”lightbox” id=”tvpfinal1″} Oglądaj Video 2 {/avrpopup}
Zróżnicowane teren poligonowe obfitowały w ciężkie piaszczysto, wodne  próby przejazdu. Na trasie znajdowała się również duża ilość rowów i transzei przeciwczołgowych.
Runda druga centralna została przeprowadzona w okolicach Choczewa na Pomorzu. Była to pod względem terenowym najcięższa edycja cyklu. Tereny torfowe, trawersy i liczne pływające łąki dały się wszystkim mocno we znaki, tylko nielicznym załogom udało się wygrać walkę z terenem i słabościami.
Finał zmagań Pucharowych odbył się w Olsztynie i okolicach.
_MG_5458pucharfinald1
Warmia- Mazury okazały się być najszybszą z rund. Długie piękne szutrowe dojazdówki poprzedzielane były wieloma technicznymi i mokrymi próbami przejazdu.
Nasz zespół po kłopotach technicznych na pierwszej edycji południowej zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Druga runda centralna odbyła się bez większych kłopotów, jako jedyna załoga zdobyliśmy komplet odcinków specjalnych co uplasowało nas na pierwszym miejscu rundy i drugim w klasyfikacji generalnej .
_MG_5669pucharfinald2
Runda Finałowa w Olsztynie nie do końca poszła po naszej myśli. Zakładając naszą wygraną nasz największy rywal Robert Kufel musiał być dopiero trzeci w klasyfikacji rundy żebyśmy mogli zwyciężyć w klasyfikacji generalnej pucharu. Zacięta walka trwała do końca lecz po wielu spekulacjach klasyfikacja punktowa nie dała nam szans na zwycięstwo. Ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce w rundzie i klasyfikacji generalnej Coval Puchar Polski Off- Road Pl.  2011
Dziękujemy wszystkim kibicom i zapraszamy do śledzenia naszych startów w sezonie 2012.
Wyniki: 1 runda , 2 runda, 3 runda, klasyfikacja generalna.