19.09 2014

Prolog G-ENERGY KUPA

Ostatnie starcie w Europie Centralnej – Polacy walczą na Węgrzech. Prolog pełen adrenaliny.

W Nagykallo na Węgrzech trwa ostatnia runda FIA CEZ Cross Country Championship. Na starcie Adrenalin Energiaital Cup stanęło 20 załóg w tym 6 z Polski.

Piątkowy prolog, który liczył 6 kilometrów wygrał Antal Fekete przed Imre Fodorem. Marcin Łukaszewski i Magdalena Duhanik zaliczyli trzeci czas, najlepszy spośród polskich załóg. Czwartą lokatę zajęli Piotr Białkowski i Bartosz Momot, którzy Hummerem H3 Evo III ścigają się w klasie TH. Maciej Stańco i Artur Kołodziej z G1 Racing, po drobnym błędzie nawigacyjnym musieli zadowolić się 10. pozycją.

W klasie T2 trzecie miejsce zajął Mariusz Andrych z Michałem Trzcińskim 14. w klasyfikacji generalnej. Robert Kufel z Remigiuszem Kleinem zanotowali 5. czas, a duet Katarzyna i Grzegorz Jankowscy nękani awarią węża turbosprężarki ukończyli prolog na 6. pozycji.

Prolog poprowadzono po piaszczystych i kopnych trasach, znanych już z zeszłego roku. Po starcie uczestnicy musieli pokonać dwa okrążenia i zjechać na metę. Niestety wiele ekip nie uniknęło pomyłek i zbyt wcześnie zjeżdżało w stronę mety co stanowiło straty czasowe.

Na sobotę organizatorzy przygotowali 5. odcinków specjalnych o łącznej długości 200 kilometrów. Krótszy Oes liczy 29,6 km, a dłuższy 56,9. Jeśli sprawdzą się prognozy i zacznie padać, warunki na trasie będą wyjątkowo trudne.

Wypowiedzi zawodników:

Magdalena Duhanik – Prolog był bardzo fajny, poprowadzony w ciekawym terenie. Niestety popełniliśmy błąd bo zamiast skręcić na drugie okrążenie pojechaliśmy w stronę mety. Zawracaliśmy co kosztowało nas dużo sekund i to bardzo determinuje nasz wynik. Wszystko rozegra się na kolejnych etapach.