pucharpodsumowanie
31.10 2012

Coval Puchar Polski Off-Road 2012

Za nami ostatnia, finałowa runda Pucharu. Tak jak w poprzednich latach cykl Pucharu składał się z  trzech rund. Każdy z etapów został rozegrany w różnych miejscach naszego kraju.
Runda pierwsza Południowa  11-12 .05.2013
KSF_5561
Okolice Nowej Dęby to tereny nadal działającego poligonu. Trasa była przeprowadzona w formie trzech pętli o długości ok. 70 km każda. Zawodnicy mieli do pokonania dużą ilość zróżnicowanych prób przejazdu, przeważały tereny lekko podmokłe, piaszczyste wzniesienia z małymi zbiornikami wodnymi, okopy i przeszkody czołgowe. To właśnie w jednym z tych zbiorników wodnych w sezonie 2011 zalaniu uległ komputer w naszym samochodzie, co zaprzepaściło nasze szanse na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej sezonu 2011. Podobnie jak w latach poprzednich Runda Południowa była wymagająca z punktu widzenia nawigacji, ponieważ tereny poligonowe charakteryzują się dużą ilością dróg i krzyżówek, co  zmuszała do bardzo czujnej nawigacji. Nasze doświadczenie i precyzyjna jazda zaowocowały bezbłędnym przejazdem i finalnie wygraliśmy prolog i  wszystkie odcinki specjalne co dało nam komplet punktów.
WYNIKI

Runa druga Centralna  24-25.08.2012

choczewo60
Okolice Choczewa już w ubiegłym sezonie pokazały swój potencjał. W Edycji 2012 trasa była przeprowadzona w formie trzech pętli o długości ok. 60 km każda. Tak jak zakładaliśmy runda bardzo ciężka terenowo. Obfitowała w pływające łąki, torfy, rowy, gliniaste trawersy z dużą ilością gałęzi i ukrytych karp a na deser zafundowano nam kilku kilometrowy przejazd starym nasypem kolejowym. Kłopoty na pierwszym odcinku specjalnym związane z kilkukrotnym zerwaniem liny na wyciągarce mechanicznej zmusiły nas do rezygnacji z jednej z najcięższych prób przejazdu tego odcinka – długiej zarwanej pływającej łąki. Nie miało to jednak wpływu na nasz wynik, ponieważ cały cykl przejechaliśmy najszybciej i z kompletem punktów wygraliśmy tą wymagającą Rundę.
WYNIKI

Runda trzecia Południowa  19-20.10.2012

Obraz264
Tym razem, po raz pierwszy w historii Pucharu Runda odbyła się w okolicach Krakowa, a nie jak dotąd w Olszynie. Siedzibą bazy Rajdu  był Czernichów a trasa byłą niespodzianką dla wszystkich uczestników i składała się z  trzech pętli o długości ok. 40 km. każda. Nowością były dwa odcinki specjalne przeprowadzone w sobotę i jeden w niedzielę. Trasy przeprowadzone w okolicy Wisły  na terenach zalewowych obfitowały w ciężkie błoto i zbiorniki wodne. Ponadto zawodnicy mieli do pokonania krótkie trawersy i kamieniołom. Już na początku rywalizacji, podczas prologu, mieliśmy awarię związaną  z zaciśniętą liną na wyciągarce mechanicznej. Stracony czas przesunął nas daleko w wynikach i do pierwszego etapu startowaliśmy z 17 pozycji. Pierwsze dwa odcinki pojechaliśmy jednak najszybciej i do niedzielnego etapu prowadziliśmy w rywalizacji. W niedzielę zdecydowaliśmy, że po raz drugi ominiemy głęboką próbę wodną, zlokalizowaną na brzegu jeziora. Uznaliśmy, że ewentualne ryzyko utopienia samochodu było zbyt duże i biorąc pod uwagę wynik końcowy klasyfikacji generalnej nie podjedliśmy wyzwania przejechania tej próby. Nasza decyzja miała wpływ na wyniki i ostatecznie zajęliśmy trzecie miejsce w Rundzie. W klasyfikacji generalnej zdobyliśmy upragnione zwycięstwo.
Coval Puchar Polski Off-Road 2012 za nami . Trzy całkiem inne lokalizacje pozwoliły na jazdę po zróżnicowanych terenach. W skrócie Nowa Dęba – szybko, Choczewo – przeprawowo, Czernichów – mgliście.  Każde z miejsc terenowo jest różne przez co trzeba się było wykazać dobry przygotowaniem i wyczuciem terenu.  Nowa formuła raju „ Przyśpieszamy „  jest naszym zdaniem ciekawą propozycją  poprzez  połączenie partii szybszych z ciężkimi odcinkami przeprawowymi. Dziękujemy organizatorom za możliwość ścigania i wielki trud włożony w organizację, zawodnikom za sportową i zaciętą rywalizację, kibicom za wsparcie i doping.
Wyniki Klasyfikacja Generalna