23.06 2016

Czas na Warszawskie Safari!

W najbliższy piątek rusza rajd Warszawskie Safari, czwarta runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Trasa została podzielona na 4 odcinki specjalne o łącznej długości niespełna 120 km. Prolog startuje w piątek o godzinie 17.35. Tradycyjnie oficjalne zakończenie rajdu odbędzie się pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.

Od ostatniego rajdu, którego niestety nie udało nam się ukończyć z powodu awarii skrzyni biegów, serwis miał pełne ręce roboty.

– Auto jest w 100 procentach gotowe, my z kolei jesteśmy gotowi na 110 procent, bo poziom motywacji mamy ogromny. Ostatni rajd nie ułożył się po naszej myśli, ale to już przeszłość. Przed nami Warszawskie Safari i kolejna walka o punkty w Mistrzostwach Polski. W ubiegłym roku zwyciężyliśmy i z takim samym nastawieniem jedziemy do Warszawy – mówi Marcin.

– Rajdy bywają nieprzewidywalne, czego przykład mieliśmy ostatnio podczas Baja Czarne. Przed nami walka o zwycięstwo i zapewne będzie się ona rozgrywać do ostatnich metrów finalnego odcinka specjalnego. Nastawiamy się na to i nie możemy się już doczekać. Sportowa rywalizacja to też gratka dla kibiców, a mamy nadzieję, że tych nie zabraknie na trasie oesów. Trzymajcie kciuki! – dodaje Magda.

Rajd rozpoczyna się w piątek o godz. 17.35 prologiem o długości 3,2 km. W sobotę ruszamy o 9.15 na odcinek „Zielony”, którego dystans organizatorzy wyznaczyli na 48,5 km. O godz. 13. ponownie przejedziemy „Zielonym”, by rajd zakończyć oesem „Mały” (18 km). Zapraszamy wszystkich na odcinki specjalne i na oficjalną ceremonię zakończenia rajdu, która odbędzie się pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Początek ceremonii o godz. 18.30 w sobotę.