KK7J9301
29.08 2012

II edycja Coval Puchar Polski 2012 – Choczewo

Podobnie jak w ubiegłym  roku prolog w Choczewie okazał się mokry. Padający deszcz spowodował, że gliniaste podłoże toru motocrossowego miejscami przypominało lodowisko. FOTO Jacek Balk | WYNIKI

Było to dobre preludium do prawdziwie  wymagającej sportowej rywalizacji w  terenie. Odcinki, które były do pokonania następnego dnia po prologu,  poprowadzono w formie  pętli o długości ok. 70 km. W dzień zawodnicy mieli do pokonania dwa odcinki, składające się z dziesięciu prób, a w nocy jeden z pięcioma próbami.    

KK7J9512
Odcinek pierwszy okazał się bardzo wymagający dla sprzętu, porwanie liny wyciągarki mechanicznej na czwartej  próbie (słynnej drodze topolowej) i uszkodzenie tylnej wyciągarki  zdecydowanie zwolniło nasze tępo i zmusiło nas do większej kalkulacji przejazdu pozostałej części odcinka specjalnego. Następstwem tych zdarzeń  było ominięcie ostatniej, najdłuższej próby bagiennej.

KK7J9774

Kolejne dwa odcinki to odwrócone pętle z tymi samymi próbami specjalnymi. Po serwisie, wymianie przedniej liny i tylnej wyciągarki wróciliśmy całkowicie sprawni na trasę rajdu. Poziom trudności zdecydowanie wzrósł ze względu na głębokość przepraw błotnych i koleiny stworzone przez przejazd załóg pokonujących pierwszy odcinek.  
Edycja w Choczewie, już tradycyjnie, okazała się bardzo wymagająca i mocno przeprawowa. Cel został osiągnięty, zwycięstwo w drugiej rundzie daje nam komplet punktów i możliwość walki o najwyższe lokaty  w klasyfikacji generalnej Coval Pucharu Polski Off Road 2012 .

KK7J9928

Dziękujemy serwisowi  ,,Trasek ” Tomasz Traskiewicz za  profesjonalny serwis podczas rajdu, kibicom za wsparcie i słowa uznania.