IIrunda_coval_puchar
16.08 2010

II Runda Coval Puchar Polski Off Road 2010 zakończona zwycięstwem.

Za nami trzy dni ciężkiej rywalizacji w terenie. Startując do odcinka nocnego wiedzieliśmy że nie będzie łatwo. Szesnasta pozycja wywalczona na prologu dawała nam trzydziestą druga pozycję startową do odcinka pierwszego.

Wyniki | Foto Prolog | Foto Noc | Foto Dzień

Odcinki specjalne podczas tej edycji były połączone dla obu klas co gwarantowało nam w tym przypadku durze korki na trasie. Na odcinku trzecim dogoniliśmy grupę prowadzącą w której znajdował się nasz najgroźniejszy rywal klasyfikacji generalnej Robert Kufel. Os trzeci był kluczowym miejscem podczas odcinka nocnego, błotnista przeprawa kończyła się ciężkim rowem za którym nie znajdowało się już  żadne całe drzewo potrzebne do podpięcia liny. Większość  załóg znajdująca się na tej próbie pokonywała ją wzajemnie sobie pomagając. Kolejne  trzy próby również miały charakter błotny z durzą ilością rowów melioracyjnych które w połączeniu z małą ilością drzew były ciężkim wyzwaniem.
Os  nocny również nam przyniósł  straty w postaci dwukrotnie zerwanej liny na wyciągarce. Czas przejazdu próby pierwszej w naszym przypadku był w ok. dwóch godzin co sklasyfikowało nas na drugiej pozycji ze stratą ok. 4 min.  Do załogi Temple/Grabowski. Po serwisie nocnym byliśmy w pełni sprawni do startu dnia drugiego.
Trasa przejazdu odcinka dziennego składała się z trzynastu odcinków specjalnych o różnym charakterze: liczne trawersy, ciężkie torfowe błota, głębokie rozlewiska. Start  z trzeciej pozycji gwarantował nam brak korków na trasie. Pierwsze sześć odcinków specjalnych było odwróconymi próbami z nocy  na których wyprzedziliśmy załogi jadące przed nami i objęliśmy prowadzenie na trasie. Do mety odcinka dziennego dojechaliśmy jako pierwsza załoga z czasem przejazdu ok. czterech godzin. Zajęliśmy pierwsze miejsce z przewagą ok. 20minut nad drugą załoga rajdu Tomasz/Filip Gołka

Drugą rundę Coval Puchar Polski Off Road Pl zaliczamy do bardzo udanych. Przygotowanie i poziom trudności tras bardzo dał się zawodnikom we znaki za co serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy na stronę organizatora www.puchar.off-road.pl
Wyniki | Foto Prolog | Foto Noc | Foto Dzień