ban_etap5
04.05 2011

Lekcja odrobiona

Trzecie miejsce zajęła załoga Off-roadsport na piątym etapie Croatia Trophy. Przed Marcinem Łukaszewskim (4:09) na metę wjechało dwóch Belgów Axel Burmann (3:56) i Nico Ladang (3:56). Po udanym prologu i zmiennym szczęściu w trzech pierwszych sekcjach polska załoga odnalazła swoje tempo. Trasa miała 50 kilometrów i wiodła przez górzyste tereny. Zawodnicy pokonywali brody, błota i lawirowali wśród setek dróg leśnych. FOTKI FOTKI CDN

– Słoneczna aura, niesamowite widoki, wygraliśmy etap, to był piękny dzień – komentuje Marcin Łukaszewski. Odrobiliśmy lekcję i jak widać udało się. Przeszkody terenowe nie stanowiły dla nas większego problemu i skupiliśmy się  na tym co jest dla nas najważniejsze – czyli zminimalizowaniu strat. Skoncentrowaliśmy się na, specyficznej tutaj, nawigacji i to daje efekty. Jest  kilku zawodników mocno uzbrojonych, można ich określić mianem europejskiej czołówki, ale popełniają błędy techniczne, których my się ustrzegamy. Mam nadzieję, że doping kibiców i szczęście będzie nam sprzyjało.

Kolejny etap odbędzie się na podobnym terenie, ale organizator nie zdradza szczegółów. Nie wiadomo też ile ekip pojawi się na starcie. W Croatia Trophy uznawany jest podobny system do Super Rally.