foto_dzien1
31.05 2010

Magam – pierwszy dzień

Na starcie do pierwszego dnia jubileuszowego rajdu Magam Trophy stawiliśmy się o godz. 6.55. Po zaplombowaniu wyruszyliśmy na trasę dojazdu do pierwszego odcinka o godzinie 7.13, gdzie zgodnie z naszą kartą mieliśmy rozpocząć rywalizację o godzinie 9.13.

Niestety już na dojeździe okazało się, że awaria silnika, która pojawiła się w trakcie prologu nie została usunięta na trwałe podczas nocnego serwisu.

Punktualnie o godzinie 9.13 jako czternasta załoga ruszyliśmy na trasę odcinka specjalnego. W próbach do przejechania dominowały „pływające łąki” czyli kożuchy z trawy na bagnach i rozlewiskach oraz bardzo ciekawe trawersy. Sprawnie tyczyliśmy trasę i pokonywaliśmy przeszkody. Dzięki czemu wyprzedziliśmy jedenaście z jadących przed nami załóg i jako trzecia załoga zameldowaliśmy się na mecie pierwszego odcinka.

Po trzydziestu minutach przeznaczonych na krótki serwis i odpoczynek wyruszyliśmy na drugi odcinek trasy. Podobnie jak na odcinku pierwszym do przejechania był bagnisty teren i trawersy. Przeszkody były bardzo techniczne. Jechaliśmy sprawnie i wyprzedziliśmy obie jadące przed nami załogi. Jako pierwsza załoga dotarliśmy do mety  drugiego odcinka, wyprzedając następną załogę o 5 min.

Wyniki oficjalne będą ogłoszone około godziny 20.00 i postaramy się je zamieścić jeszcze dziś na stronie.

Teraz nasz samochód przechodzi kolejny serwis w nadziei, że uda się znaleźć i naprawić błąd, decydujący o awarii naszego silnika.

Relacja foto | Relacja video | Wyniki oficjalne – Etap I | Wyniki oficjalne – Generalka

Jutro kolejne relacje.