17.05 2012

Maraton wokół Ładogi. Off-roadsport startuje w legendarnym rajdzie Ladoga Trophy.

{youtubejw}66tcTuRSrwM{/youtubejw}

Załoga Off-roadsport Titanium po raz drugi wystartuje w legendarnym rajdzie przeprawowym – Ladoga Trophy. Rosyjska impreza w tym roku przyciągnie 275 załóg z ponad 20 krajów (od Wielkiej Brytanii po Australię).

Impreza zorganizowana przez St. Petersburg OFF-ROAD club, odbywa się na północnych terenach Rosji. W ciągu 9 dni zawodnicy i karawana rajdowa pokonają dystans ponad 1200 kilometrów objeżdżając wokół największe jezioro Europy (Ładoga). Na trasie rajdowej kolumny zlokalizowane zostaną biwaki, a także sekcje z odcinkami specjalnymi.

Zeszłoroczna edycja Ladoga Trophy pokazała, że potencjał teamu Off-roadsport Titanium wystarcza by podejmować nowe i odważne wyzwania. Do ostatniego dnia maratonu ekipa Łukaszewski/Duhanik zajmowała drugą pozycję w koronnej klasie Proto i dopiero awaria kolumny kierowniczej na 3 kilometry przed metą ostatniego dnia zawodów, spowodowała spadek na czwarte miejsce. Załoga SAM-a EVO III została nagrodzona przez dziennikarzy za widowiskową jazdę, a ponadto otrzymała voucher na bezpłatny udział w tegorocznej edycji.

Start honorowy pod cerkwią na placu Isaakiyevskiego w St Petersburgu przewidziany jest na 26 maja 2012 r. Rywalizujące w 12 kategoriach pojazdy maratońskie zmagania zakończą 3 czerwca. Koronną klasą Ladoga Trophy, w której wystartują Marcin Łukaszewski i Magdalena Duhanik, jest Proto. Poza tym w rajdzie jadą m.in. auta klas TR1, TR2 i TR3, a także zespoły całkowicie amatorskie (klasy Adventure czy Turystyczna). W tym roku do Rosji wybiera się 5 ekip z Polski, zarówno w samochodach, jak i na quadach.