25.08 2016

Nadszedł czas na Baję Poland!

W piątek w Szczecinie rusza Baja Poland, rajd Pucharu Świata Cross Country. Wystartuje w nim ponad 120 załóg. Na starcie nie zabraknie światowej elity rajdów cross country z Nasserem Al-Atiya na czele. Nasza załoga wystartuje z numerem 114.

 

– Baja Poland to dla nas szczególna pozycja w kalendarzu startów, bo odbywa się w moim rodzinnym Szczecinie. W każdym z rajdów walczymy o najwyższe lokaty, więc podobnie będzie tutaj. Oczywiście, fajnie byłoby stanąć na podium w swoich rodzinnych stronach, ale rajd dopiero przed nami i trzeba będzie o to naprawdę mocno powalczyć, tym bardziej, że to kolejna runda Pucharu Świata, więc obsada będzie na najwyższym poziomie. Startujemy już w piątek, więc do zobaczenia na trasie. Trzymajcie kciuki! – mówi Magda.

 

– Ostatnie rajdy pokazały nam, że potrafimy nawiązać walkę ze światową czołówką, więc na pewno jesteśmy nastawieni na jak najlepszy wynik sportowy. Poza tym Baja Poland w Szczecinie rzeczywiście jest dla nas wyjątkowa. Chcemy osiągnąć tutaj jak najlepszy rezultat, tym bardziej, że ubiegłoroczny start nie był dla nas taki, jak sobie zakładaliśmy. Przed nami trudny rajd, ale rywalizacja w Pucharze Świata dodatkowo nas mobilizuje, więc będziemy na pewno walczyć o najwyższe lokaty – dodaje Marcin.

Rajd rozpocznie się piątkowym prologiem o długości niespełna 7 km. W sobotę załogi mają do przejechania dwa oesy po 175 km każdy. Z kolei na niedzielę zaplanowano oesy Dobra (39,5 km) oraz Lubieszyn (18,2 km), które załogi przejadą po dwa razy.

Tradycyjnie zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku, gdzie na bieżąco będziemy informować o naszym starcie.