21.08 2015

Pełnym ogniem w Szczecinie!

Team Off-roadsport zaprasza wszystkich kibiców i pasjonatów motorsportu do Szczecina na ósmą rundę Pucharu Świata w Rajdach Terenowych. Marcin Łukaszewski i Magdalena Duhanik po raz czwarty wystartują w Baja Poland, a rywalizować będą z czołówką Cross Country bowiem swój przyjazd do Szczecina zapowiedzieli min. al-Attiyah, Hołowczyc oraz powiększony Orlen Team. Warmińska załoga, znana z bardzo widowiskowej jazdy walczyć będzie w 330 konnym SAM-ie PotoT1 z dieslem BMW.

„Baja Poland to dla mnie prawdziwe święto motorsportu. Nie będę nic kalkulował, zbierał punktów w Mistrzostwach Polski, po prostu pójdę pełnym ogniem, na ile mnie stać. To świetny moment żeby porównać się ze światową czołówką i zobaczyć gdzie jest moje miejsce. Słyszałem, że będzie 6 Mini z X-Raidu i 8 Toyot Overdrive, więc konkurencja jest bardzo silna. Trasy na poligonie w Drawsku i Dobrej pod Szczecinem są bardzo ciekawe, a zarazem długie, więc rywalizacja będzie bardzo pasjonująca” – opowiada Marcin Łukaszewski.

Siódma edycja Baja Poland wystartuje w piątek 28 sierpnia w centrum Szczecina na Wałach Chrobrego nad Odrą. Zawodnicy rywalizować będą na 5 odcinkach specjalnych (w tym prolog) o łącznej długości 414 km. Trasa poprowadzona została w okolicach Szczecina oraz na poliginie koło Drawska Pomorskiego. W ramach zawodów rozegrane zostaną: Puchar Świata FIA Cross Country, Mistrzostwa FIA Strefy Europy Centralnej w Rajdach Terenowych (FIA-CEZ), Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych (RMPST), Mistrzostw Republiki Czeskiej w Rajdach Terenowych (MMCR) i Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych (RPPST) oraz zawody dla quadów i motocykli..

Na naszym FanPage na Facebooku dostępny jest film zapowiadający Rajd Baja Poland www.facebook.com/offroadsportpl

Polecamy!