06.05 2014

Podsumowanie Baja Carpathia 2014

Za nami Baja Carpathia – Druga Runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych (RMPST), która odbyła się w okolicach Stalowej Woli w dniach 1-3 maja 2014.

Do Stalowej Woli dotarliśmy już w czwartek. Po odbiorze administracyjnym nasz samochód przeszedł pozytywnie badanie kontrolne i zostaliśmy zakwalifikowani do startu.

Rywalizacja rozpoczęła się od Prologu, którego trasa była wytyczona na Błoniach nad Sanem. Pomimo awarii paska w drugiej połowie odcinka specjalnego i jazdy bez wspomagania układu kierowniczego udało nam się ukończyć prolog z drugim czasem i przystąpiliśmy razem z pierwszą dziesiątką załóg do wyboru miejsca startowego do drugiego etapu. Wybraliśmy pierwsze miejsce startowe i  w takiej kolejności przystąpiliśmy do startu o godz. 16.56.

Drugi etap rajdu to odcinek o długości 103,22 km, składającym się z urozmaiconej trasy, wiodącej po drogach leśnych, długich piaszczystych pasach taktycznych i drogach czołgowych. Niestety już na 60 km ponownie straciliśmy wspomaganie układu kierowniczego i dalszą jazdę musieliśmy kontynuować z tą awarią. Jazda bez wspomagania i prądu była utrudniona, ale szczęśliwie udało nam się ukończyć odcinek z wynikiem 1.25,50. Na mecie okazało się, że jest to trzeci czas. Najlepszy na tym odcinku był Zapletal a drugi czas osiągnął Komornicki.

Na strefie serwisowej uporaliśmy się z awarią paska i samochód trafił do parku zamkniętego. Następnego dnia mieliśmy do przejechania kolejne dwa odcinki, które były powtórzeniem odcinka drugiego, czyli każdy liczył 103,22 km.

Start do pierwszego odcinka specjalnego w sobotę, czyli trzeciego odcinka specjalnego rajdu, mieliśmy o godz. 9.40. Odcinek pokonaliśmy w czasie 1.26,41. Nasz wynik był drugim czasem przejazdu. Tym razem nie mieliśmy kłopotów technicznych i bez awaryjnie dotarliśmy do mety.

Niestety po mecie odcinka specjalnego w drodze do Stalowej Woli  podczas ściągani kasków pomyliliśmy drogę i przez ok. 500 m. nie jechaliśmy po drodze wytyczonej przez organizatora jako droga dojazdowa do strefy serwisowej. W bazie rajdu ukarano nas za to karą w wysokości 15 min, co praktycznie wyeliminowało nas z rywalizacji o czołowe lokaty.

Ostatni, czwarty odcinek specjalny, ukończyliśmy z trzecim czasem: 1.28,47.

Ostatecznie w Baji Carpathia zajęliśmy czwarte miejsce. Cieszymy się, że pomimo problemów technicznych na pierwszym i drugim etapie nasz samochód dotarł do mety rajdu i przeszedł pierwszy prawdziwy test rajdowy.

Kibicom, sympatykom dziękujemy za doping i wsparcie.

| FOTKI FB | FOTKI DZIEŃ II | WYNIKI