10.04 2014

Podsumowanie Baja Drawsko 2014

W niedzielę, 6 kwietnia 2014, zakończyła się Pierwsza Runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych (RMPST) – Baja Drawsko 2014. W prologu, zorganizowanym w piątek uzyskaliśmy najlepszy czas – 6:54 i jako pierwsza załoga wystartowaliśmy do pierwszego sobotniego odcinka specjalnego o długości 80,98 km. Niestety nie udało się nam go ukończyć, ponieważ awaria wału napędowego na 17 km odcinka  specjalnego uniemożliwiła jazdę i w konsekwencji kontynuowanie udziału w zawodach.

Baja Drawsko 2014 jest nową rundą w cyklu RMPST. Niemniej jednak jej organizacja, frekwencja i ciekawa trasa  zasługują na słowa uznania.  Dzięki pomocy lokalnych władz z Drawska i Kalisza Pomorskiego organizatorom udało się zorganizować prawdziwe święto sportów motorowych. Należy mieć nadzieję, że Baja Drawsko będzie organizowana w następnych latach i na dobre zagości w kalendarzu rajdów terenowych.

Zaraz po powrocie z rajdu rozpoczęliśmy pracę nad poprawkami w nowej konstrukcji BMW i z nadzieją przygotowujemy się do kolejnych rund RMPST. Kolejny występ już w maju (2-4 maja 2014 Baja Carpathia). Kibicom i sympatykom dziękujemy za wsparcie.