covalposumo
14.05 2012

Podsumowanie – I Runda Coval Puchar Polski Off-Road 2012

Za nami pierwszy start w pucharze w sezonie 2012. Gospodarzem rundy południowej były okolice Nowej Dęby na Podkarpaciu. Wstępem do zawodów był prolog ,który odbył się na torze motocrossowym i przyciągnął wielu kibiców i sympatyków rajdów terenowych. Kolejność zajętych miejsc na prologu decydowała o przyznanym numerze startowym do następnego odcinka specjalnego.

Kolejny dzień zmagań składał się z trzech odcinków specjalnych o łącznej długości ok. 200 km. Była to pętla przejeżdżana trzykrotnie na której znajdowało się 21 prób specjalnych. Tereny poligonu obfitują w ciężkie trakcyjnie piaski, tereny torfowe, zbiorniki wodne i drogi czołgowe. Sobota składała się z dwóch odcinków specjalnych przejeżdżanych w dzień w obu kierunkach oraz z odcinka nocnego.
Wygranie prologu i wszystkich trzech odcinków specjalnych zapewniło nam komplet 300 punktów i wygranie całej rundy . Można powiedzieć że hasło przewodnie pucharu „Przyśpieszamy” sprawdziło się w stu procentach. Pierwsza runda była naprawdę szybka, dynamiczna i wyczerpująca. Mimo panującej suszy nasz czas przejazdu wszystkich odcinków specjalnych , które odbyły się jednego dnia wyniósł blisko 6 godz. to świadczy o trudności i długości trasy.
Dziękujemy naszym partnerom firmie Titanium i Wipasz za wsparcie.
Kibicom za doping i wiarę w sukces.

Wyniki Galeria