IMG_0325
04.05 2012

Popisy na trawersach

Piątkowa rywalizacja rozpoczęła się od długiego, trudnego trawersu. Na próbę tę wpuszczono wyłącznie załogi klasy Extreme. Ekipy dzielnie walczyły o każdy metr trasy, wielokrotnie przepinając liny i uruchamiając raz przednią wyciągarkę, raz tylną lub obydwie jednocześnie. Niesamowity popis jazdy dała tu załoga Marcin Łukaszewski/Magdalena Duhanik.

WYNIKI: STAGE 7 | STAGE 8 | GENERALKA | FOTO | VIDEO

Liderzy rajdu, jak nakazuje regulamin i tradycja, startowali jako ostatni. Już po kilkudziesięciu metrach zbocza byli w ścisłej czołówce, zaś odcinek ukończyli jako pierwsi! To godne podziwu wyczucie samochodu i praw fizyki na naprawdę stromych zboczach. Na dodatek nie mówimy tu o jakimś nadzwyczajnym szczęściu, bo team off-roadsport w ten sam sposób pokonuje wiele przeszkód, a błędy zdarzają się im rzadko.

Na trawersie efektownego “dacha” zaliczyli Paweł Kado i Dagobert Kubis, ale dość sprawnie się pozbierali i dalej rywalizowali. Po dotychczasowych doświadczeniach Łotysze przygotowali nową technikę pokonywania trawersów – mieli jeździć zygzakiem w górę i w dół, poruszając się możliwie jak najbardziej prostopadle do stoku. Rzeczywiście radzili sobie całkiem nieźle, tracąc respekt do przeszkód.

Pechowo rajd zakończył się dla Niemców Dominique Trafoiera i Dennisa Niedobitkina – dachowali przed końcem drugiego etapu, co spowodowało wyciek oleju i trudności z uruchomieniem silnika. Załoga postanowiła się wycofać, nas jednak bardzo cieszy ich opinia o rajdzie – jako doskonale zorganizowanym. Zapowiadają powrót w przyszłym roku z przebudowanym samochodem.