marocco_ban
18.10 2011

RMF Morocco Challenge 2011 spotkanie z pustynią

W dniach 21-30.10.2011 weźmiemy udział w RMF Morocco Challenge. Będzie to nasze pierwsze spotkanie z pustynią. Sam Evo 3 przeszedł już wszystkie modernizacje związane ze specyfiką rajdu. Afrykańskie warunki klimatyczne i charakterystyka odcinków specjalnych  wymusiły przebudowę układu chłodzenia oraz zmianę przełożeń na szybsze. W zawodach wystartuje ok. 50 załóg w kilku klasach. Na odcinkach specjalnych zobaczymy motocykle, quady, fabryczne i specjalnie przygotowane do rajdów samochody terenowe oraz ciężarówki serwisowe.

RMF Morocco Challenge to pierwszy polski rajd w Afryce o charakterze szybkościowym przeznaczony zarówno dla amatorów jak i zawodowych kierowców rajdowych. Mogą w nim startować samochody terenowe, motocykle, quady/UTV i samochody ciężarowe.

1500 kilometrów trasy w malowniczym Maroko. Przełęcz Gór Atlasu i wysokie wydmy pustyni będą wyzwaniem dla zawodników. Trasa RMF Morocco Challenge podzielona zostanie na etapy i odcinki specjalne. Codziennie zawodnicy będą mieli do pokonania około 200km. różnorodnych terenów, od kamienistych po piaszczyste, gdzie będą mogli sprawdzić swoją technikę jazdy oraz umiejętności nawigacyjne.

Wyniki z przebiegu rywalizacji będziemy starać się  relacjonować na bieżąco. Więcej o rajdzie na stronie organizatora www.dakar.pl