foto_prolog
30.05 2010

Rozpoczęła się rywalizacja na Magam Trophy

foto_prolog

W dniu 30 maja 2010 roku rozpoczęła się rywalizacja na tegorocznym Magam Trophy. Na zawody stawiło się 35 załóg, które przyjechałaby do bazy rajdu zlokalizowanej koło Miastka.

Po rejestracji i badaniu technicznym, które odbyły się rano o 11.00 zjawiliśmy się na odprawie. Zasady rywalizacji praktycznie nie zmieliły się w porównaniu z rokiem 2009. Organizator poinformował nas, że każdego dnia będziemy się ścigać na dwóch odcinkach specjalnych.  O kolejności startu do pierwszego dnia decyduje prolog a każdego kolejnego dnia odwrócona klasyfikacja z dnia poprzedniego. Czyli pierwsze miejsce będzie oznaczało ostatnie miejsce na starcie i odpowiednio kolejne.

Prolog rozpoczął się o godz.15.00 na strzelnicy w Miastku, na którą licznie przybyli widzowie. Dzięki losowaniu wystartowaliśmy jako czwarta załoga. Mieliśmy do przejechania cztery okrążenia. Niestety już na drugim na stacyjce pojawił się symbol świec i silnik rozpoczął pracę w trybie awaryjnym. Moc była ograniczona do max 3000 obrotów i musieliśmy jechać wolno. Pomagały wielokrotne wyłączenia silnika dzięki, którym na chwilę powracała właściwa moc i tryb pracy silnika. Pomimo awarii udało się dojechać do mety. Niestety z czasem 46 minut zajęliśmy 14 miejsce w prologu.

Aktualnie staramy się usunąć awarię i mamy nadzieję, że od dnia jutrzejszego rozpoczniemy rywalizację bez usterek.

Relacja foto | Wyniki oficjalne – prolog

Ciąg dalszy nastąpi……..