06.04 2018

Rozpoczynamy sezon 2018. Przed nami Baja Drawsko Pomorskie!

Marcin Łukaszewski i Magdalena Duhanik z offroadSPORT Łukaszewski Rally Team wystartują w piątek w pierwszym rajdzie sezonu 2018 Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych ? Baja Drawsko Pomorskie. Rywalizacja na drawskim poligonie podzielona jest na trzy odcinki specjalne o łącznej długości 300 kilometrów i zaliczana jest, prócz RMPST, do Mistrzostw Europy FIA CEZ oraz Mistrzostw Czech.

– Patrząc na listę zgłoszeń zapowiada się ciekawa rywalizacja, bo jest aż 10 załóg w najwyższej kategorii aut ? T1, a w sumie na starcie ustawi się blisko 90 załóg. Na pewno nie będzie łatwo, ale w rajdach chodzi przecież o to, by walczyć do ostatniego kilometra i dawać tym samym radość kibicom. W tym roku bronimy tytułu Mistrzów Polski, więc rywalizacja w RMPST będzie dla nas tym bardziej ciekawym wyzwaniem ? mówi Marcin Łukaszewski.

– Przed nami inauguracja sezonu 2018. Jesteśmy przekonani, że będzie to emocjonujący rok i z pewnością kibice będą zadowoleni, bo walki nie zabraknie. Jesteśmy w pełni skoncentrowani i zdeterminowani. Trzymajcie kciuki ? dodaje Magdalena Duhanik.

Rajd rusza w piątek 20-kilometrowym prologiem. W sobotę załogi mają do przejechania dwa odcinki po 140 km każdy.