croatiatrophyprolog023
29.04 2011

Łukaszewski Duhanik wygrali prolog

Pierwszy odcinek specjalny Croatia Trophy, uzyskując czas (1:01), zwyciężyła jedyna polska załoga: Marcin Łukaszewski – Magdalena Duhanik.  Drugie miejsce zajęli Chorwaci Nino Pekoc i Boris Kuś (1:02), a trzecie Christopher Abel i Daniel Fabb  (1:05). Na starcie pojawiły się 62 drużyny z 17 krajów. Trasa była krótka, miała  kilometr, ale wielu ekipom sprawiała trudności. Zawodnicy startowali trójkami i w czasie pierwszych kilkuset metrów rozstrzygali kto pierwszy zbliży się do przeszkody. To dawało dużą szansę na uzyskanie dobrego czasu. FOTO

Na starcie miałem małe opóźnienie i trzeba było to szybko nadrobić – mówi Marcin Łukaszewski. Udało się wyprzedzić rywali i do próby dojechałem pierwszy. Tam było mnóstwo kibiców czekających na spektakularny przejazd. Dobrze, że wcześniej organizator umożliwił zapoznanie z trasą bo wtedy wymyśliłem tor jazdy. Zapiąłem blokady, wcisnąłem w gaz, starałem się  pojechać tak jak wcześniej założyłem i zadowolić publikę. Udało się i poszło bardzo sprawnie.  Później miałem okazję obserwować moich rywali i muszę przyznać, że jest kilku groźnych konkurentów. Przed nami jeszcze dużo przygód, piłka jest w grze.

W sobotę o 9.00 rano rozpocznie się I etap Croatia Trophy 2011. Organizator przewidział trasę o dystansie około 50 kilometrów. Okoliczne tereny i deszczowa pogoda zapowiadają ciekawą rywalizację.