29.10 2013

Podsumowanie – Baja Żagań/Master Race 2013

Za nami czwarta, ostatnia w tym sezonie, runda RMPST i debiut naszego nowego samochodu klasy T1. Trasa rajdu była zdominowana przez długie proste, na których zawodnicy osiągali maksymalne prędkości.

Ponadto było kilka sekcji dróg czołgowych, w których znajdowały się błotne kałuże.  Średnia prędkość dla klasy T1 oscylowała między 92-99 km/h, co świadczy o bardzo szybkim charakterystyce odcinków specjalnych.

Niestety choroby wieku dziecięcego naszego nowego samochodu dały znać o sobie już od początku rajdu. Awaria paska klinowego, a w konsekwencji brak wspomagania i zasilenia elektrycznego na pierwszym i trzecim odcinku zaprzepaściły nasze szanse na dobry wynik sportowy i wykluczyły nas z rywalizacji. Niemniej jednak start był dla nas cennym doświadczeniem. Dowiedzieliśmy się co musimy poprawić w naszej nowej konstrukcji, żeby jeszcze lepiej przygotować się do właściwych startów w sezonie 2014. Wszystkim kibicom bardzo dziękujemy za wsparcie i już dzisiaj zapraszamy do śledzenia naszych startów w sezonie 2014.

 WYNIKI: SS1 | SS2 | SS3 | SS4 | FOTO