20.07 2018

Koniec startów w RMPST

Koniec startów w RMPST

Szanowni Państwo, drodzy Kibice rajdów terenowych,

z przykrością informujemy, że rezygnujemy z dalszych startów w cyklu Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych.

Przed rozpoczynającym się sezonem 2018 byliśmy pełni nadziei, że poziom organizacyjny rajdów będzie coraz wyższy, a prawdziwa sportowa rywalizacja będzie najważniejszym elementem zawodów. Druga runda w Drawsku Pomorskim upewniła nas jednak w przekonaniu, że patologiczna sytuacja nadal trwa i na porządku dziennym są następujące nieprawidłowości:

– układający trasy, organizatorzy rajdów startują w zawodach, znając przebieg odcinków specjalnych,
– uprzywilejowane załogi trenują przed rajdem na trasach odcinków specjalnych,
– trasy są celowo układane w ten sposób, aby załogi, które jej nie znają myliły drogę,
– słabe oznakowanie tras skutkuje wielokrotnymi pomyłkami i w konsekwencji niebezpiecznymi sytuacjami z jazdą pod prąd włącznie.

PZM (Polski Związek Motorowy) twierdzi, że to zawodnicy powinni zająć się tą sytuacją i znaleźć rozwiązanie tego problemu. My jednak uważamy, że to Związek powinien stać na straży sprawiedliwości i właściwego przebiegu zawodów sportowych.

W konsekwencji musimy zrezygnować ze startów w rajdach terenowych. Kontynuacja startów w cyklu RMPST w obecnej formie, oznaczałaby, że akceptujemy aktualną sytuację i to jak organizowane są rajdy. Nie chcemy podpisywać się pod procederem, który niszczy ten piękny sport. Tym bardziej, że rajdy w obecnej formie, z czystym sportem i uczciwą rywalizacją mają niewiele wspólnego.

offroadSPORT Łukaszewski Rally Team