podsumowanie_foto
08.06 2010

Magam Trophy 2010 podsumowanie

Jubileuszowa 10 edycja rajdu Magam Trophy zaczęła się jak zwykle od wymagającego prologu na którym oczywiście jak w zeszły roku dopadły nas problemy.

Tym razem nie był to zerwany wąż doprowadzający nadciśnienie z turbiny do kolektora ssącego lecz podczas  drugiego przejazdu przez przeszkodę wodną  uszkodzeniu uległa elektryka osprzętu silnika .

Problem z tym związany objawiał się pracą w trybie awaryjny krótko mówiąc kompletny brak mocy. Jedynym sposobem na krótkie reanimacje układu elektrycznego było  wyłączanie stacyjki co w jakimś stopniu na krótki czas pozwalało na korzystanie z normalnej mocy silnika.

Serwis po prologowy niestety nie przyniósł oczekiwanej poprawy i do  pierwszego etapu ruszyliśmy w trybie awaryjnym . Jak się okazało później mimo usilnych starań serwisu niemoc silnikowa utrzymała się do mety rajdu.

Pierwsze etapy rajdu utrzymane były w charakterze ciężkich przepraw bagiennych, pływające łąki mogły przysporzyć wielu kłopotów. Powierzchnia traw poprzecinana była licznymi dziurami które należało omijać żeby uniknąć głębokiego zanurzenia i rwania lin. Kolejnymi atrakcjami na bagnach był bardzo wysoki poziom wody w rozlewiskach związany z porą deszczową  oraz poukrywane pod taflą wody karpy na których można było zaliczyć wywrotkę i  oczywiście rwanie lin.

Kolejne części rajdu to piękne techniczne trawersy na przemian z pływającymi łąkami oraz bardzo szybki czwarty etap na którym nasze auto strasznie narzekało na swoją awarię związaną z brakiem mocy.

Finałowy 10 odcinek specjalny zaczynał się od trawersu nazywanego amfiteatrem. Piękny stromy podjazd z miejscem widokowym dla kibiców, nasze urokliwe miejsce rolki z zeszłego roku. Czar tego miejsca nie zakłócił  jednak naszej oceny sytuacji i możliwości przejazdu tej ciężkiej próby, jako jedna z nielicznych załóg pokonaliśmy to miejsce na kołach .

Następne próby to piękne ściany z trawersami poprzecinane małymi potokami które potrafiły skutecznie zatrzymać samochód.

Sześciodniowa rywalizację na rajdzie zakończyliśmy na miejscu pierwszym wygrywając cztery etapy z pięciu. Naszym zdaniem rajd Magam Trophy jest najbardziej wymagającym i najlepiej przygotowanym  sportowym rajdem przeprawowym w Polsce.

Relacja foto | Wyniki oficjalne – Etap V | Wyniki oficjalne – Generalka | Video