23.10 2017

Mamy to! Jesteśmy Mistrzami Polski!

Po trzech latach ciężkiej pracy udało się osiągnąć zakładany na ten sezon cel – Mistrzostwo Polski w rajdach terenowych. Na zakończenie sezonu w Polsce wygraliśmy Rajd Baja Żagań i sięgnęliśmy po tytuł!

 

Rajd w Żaganiu był ostatnią rundą Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Po zwycięstwie w ostatnim rajdzie w Szczecinku objęliśmy prowadzenie w klasyfikacji generalnej RMPST. Sytuacja była jednak skomplikowana – Marcinowi deptał po piętach Miroslav Zapletal (nasza przewaga wynosiła tutaj 30 punktów), a Magdzie – Rafał Marton (przewaga 14 punktów). Za zwycięstwo w Baja Żagań można było otrzymać nawet 64 punkty (licząc z bonusami). I to właśnie przez bonusy możliwych było kilka scenariuszów, co też dobitnie pokazały nam niedzielne rozstrzygnięcia na oesach. Każdy scenariusz zakładał jednak, że najlepiej będzie wygrać.

Sobotnie odcinki zakończyliśmy na pierwszym miejscu i za ten dzień otrzymaliśmy 7 punktów bonusowych. Druga była załoga Zapletal/Momot (obaj po 6 punktów bonusowych), a trzecia Molgo/Marton (po 5 punktów). Drugiego dnia nie odpuszczaliśmy prowadzenia i po pierwszej pętli wciąż byliśmy liderami. Do końca pozostał jeden odcinek specjalny, a na drugie miejsce wskoczyli Molgo/Marton. Mieliśmy jednak przewagę blisko dwóch minut i po szybkich wyliczeniach okazało się, że nawet zajęcie drugiego miejsca da nam zwycięstwo w całym cyklu. Drugie miejsce, to jednak pierwsze przegrane, więc jechaliśmy po prostu swoim tempem i nie odpuszczaliśmy do końca wygrywając tym samym Baję Żagań i cały cykl Mistrzostw Polski.

Na podsumowania sezonu przyjdzie jeszcze czas, ale dziękujemy wszystkim kibicom za Wasze wsparcie, a całej naszej załodze offroadSPORT Łukaszewski Rally Team za ciężką pracę na ten wielki, wspólny sukces. Dziękujemy też ekipie South Racing – Thank you guys! Do zobaczenia!