21.09 2010

Ostra walka

2Trasy Rundy Finałowej COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL staną się wkrótce świadkami wyjątkowo ostrej walki między faworytami do tytułu najlepszego kierowcy off-roadowego w kraju. Dwóch głównych rywali – Rober Kufel i Marcin Łukaszewski spróbują wydrzeć sobie i terenowi każdą sekundę. Sekundę na miarę Pucharu Polski.

50W najwyższej i budzącej największe emocje klasie Extreme liczy się obecnie tylko dwóch zawodników – triumfator tegorocznego Breslau Adventure Rallye – Robert Kufel i zwycięzca Magam Trophy – Marcin Łukaszewski. Pierwszą rundę COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL wygrał bezdyskusyjnie Kufel, w drugiej lepszy był Łukaszewski. W klasyfikacji generalnej różnica między nimi jest symboliczna.

-Tu nie ma miejsca na kalkulacje. Kto wygra Rundę Finałową – zdobędzie Puchar Polski. Właśnie dlatego spodziewamy się emocji, jakich jeszcze w tym sezonie nie było – mówi Grzegorz Surowiec – prezes Polskiego Stowarzyszenia OFF-ROAD (organizatora COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL) – Marcin Łukaszewski to cholernie inteligentny kierowca. Nie można też zapominać o jego wielkim atucie, jakim jest Magdalena Duhanik – jego doskonała pilotka. Może nawet najlepsza w tym sporcie. Za Kuflem przemawia za to doświadczenie, umiejętności i piekielnie dobre auto. Kompletnie nie wiem, na kogo postawić.

43Runda Finałowa COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL odbędzie się już 1-2.10. w Olsztynie. Wtedy dowiemy się, kto zostanie najlepszym kierowcą terenowych rajdów przeprawowych w Polsce.