23.03 2017

Przed nami Duna Aszfalt Cup Bugac 2017

W najbliższy piątek w Bugac na Węgrzech rajdem Duna Aszfalt Cup rozpoczyna się sezon Mistrzostw Europy FIA CEZ i Mistrzostw Węgier w cross-country. W ubiegłym roku, po zaciętej walce z Mirkiem Zapletalem, wygraliśmy ten rajd. Teraz mamy do pokonania blisko 330 km odcinków specjalnych.

– Rajd w Bugac bardzo dobrze wspominamy, ponieważ w ubiegłym roku zwyciężyliśmy tutaj na otwarcie sezonu. Węgierskie rajdy mają to do siebie, że przebiegają po odcinkach łatwo dostępnych dla kibiców, a tych jest tutaj bardzo wielu. Cieszy to nas, bo wtedy czuje się świetny, rajdowy klimat. Odcinki są szybkie, ale nie brakuje na nich technicznych partii, przez co trasy są bardzo atrakcyjne nie tylko dla kibiców, ale też dla załóg – trzeba wykazać się umiejętnościami i pełną koncentracją. Lubię takie rajdy. Jedziemy tam po to, aby osiągnąć jak najlepszy rezultat sportowy ? mówi Marcin.

– Rywalizacja na Węgrzech zawsze jest dla nas wyjątkowa, bo organizatorzy stają na głowie, by odcinki, atmosfera i poziom sportowy był na najwyższym poziomie. Mimo, że znamy ten rajd, niczego nie można być pewnym i przygotowujemy się do startu tak jak zawsze – maksymalnie skoncentrowani i zdeterminowani. Wiemy, że kibice czekają na nasze efektowne przejazdy, więc postaramy się nie zawieść ich oczekiwań ? zapowiada Magda.

Rajd oficjalnie rozpoczyna się w piątek o godz. 18.15 ceremonią startu, ale odcinki rozegrane zostaną w sobotę:

OS1 – start godz. 8.30

Serwis – od godz. 10.10

OS2 – start godz. 11.28

Serwis – od godz. 13.08

OS3 – start godz. 14.28

Poniżej lista zgłoszeń do rajdu. Trzymajcie kciuki!