26.03 2018

Przez Merzougę na Dakar, czyli plany na sezon 2018

Rusza sezon 2018 w rajdach terenowych. Dla Marcina Łukaszewskiego i Magdaleny Duhanik będzie to czas pełen nowych wyzwań, ale przede wszystkim czas przygotowań do najtrudniejszego rajdu świata, czyli legendarnego Dakaru. Załoga offroadSPORT Łukaszewski Rally Team wystartuje na trasach Argentyny, Boliwii i Peru w 2019 roku pojazdem SSV Can-Am  Maverick X3 przygotowanym przez South Racing. Tym samym autem, już w połowie kwietnia, Łukaszewski i Duhanik będą rywalizować w Maroko podczas Afriquia Merzouga Rally, zaliczanym do Dakar Series 5-dniowym rajdzie biegnącym po odcinkach dawnego rajdu Dakar.

– Dakar był naszym celem od dłuższego czasu, ale zawsze powtarzałem, że nie ma dla mnie sensu start turystyczny. Teraz pojawiła się sportowa szansa, by rywalizować w kategorii aut Side by Side na wysokim poziomie i zdecydowaliśmy się z niej skorzystać. Pojedziemy autem Can Am Maverick X3 w specyfikacji dakarowej.  Merzouga to pierwszy z etapów naszych przygotowań ? mówi Marcin Łukaszewski.

Celem na ten rok, prócz wspomnianych przygotowań do Dakaru, jest obrona mistrzowskiego tytułu w RMPST i FIA CEZ. Starty w cyklu Mistrzostw Europy FIA CEZ stoją jednak jeszcze pod znakiem zapytania ponieważ kalendarz rajdów jest źle przygotowany z racji nakładających się na siebie rund RMPST i FIA CEZ.

– Nie odpuszczamy Mistrzostw Polski, w których startować będziemy Fordem Rangerem z South Racing. Auto jest w przedostatniej najnowszej specyfikacji, mieliśmy okazję jechać kilka rajdów tym modelem w ubiegłym roku i jest to konkurencyjny samochód, stąd też taka decyzja ? dodaje Marcin Łukaszewski. ? Obrona tytułu to nowa ciekawa sytuacja , więc od pierwszego do ostatniego rajdu czeka nas sporo wyzwań i fajnej rywalizacji sportowej. Łatwo na pewno nie będzie, ale to dobrze dla nas i kibiców ? im bardziej zacięta walka, tym więcej emocji. Rywalizacja zapowiada się ciekawie, więc trzymajcie kciuki i oczywiście zapraszamy na oesy!

Cykl RMPST rozpoczyna się rajdem Baja Drawsko Pomorskie w piątek, 6 kwietnia. Tydzień później Łukaszewski i Duhanik będą już na starcie Afriquia Merzouga Rally. Kolejne rajdy, w których wystartuje załoga offroadSPORT to:

  • Rajd Safari (25-27.05, Drawsko Pomorskie)
  • Rajd Polskie Safari (03-05.08, Przasnysz)
  • Hungarian Baja (09-12.08, Węgry)
  • Baja Poland (30.08-02.09, Szczecin)
  • Terep Rallye Gyula (14-16.09, Węgry)
  • Baja Szczecinek (28-30.09, Szczecinek)
  • Baja Żagań  (19-21.10, Żagań)
  • Raid of the Champions (09-11.11, Węgry)