05.04 2019

Startujemy w Transgranica 4×4

Po czterech latach startów w cross-country, Marcin Łukaszewski z offroadSPORT Łukaszewski Rally Team wraca do rajdów przeprawowych. Kilkukrotny zdobywca Pucharu Polski w offroadzie wystartuje w piątek w rajdzie Transgranica 4×4 w Gołdapi. Jego pilotem będzie Rosjanin Pavel Emelin, który trzykrotnie wygrał legendarną Ładogę Trophy.

Rajd w Gołdapi będzie dla załogi Łukaszewski/Emelin pierwszym wspólnym startem, a zarazem pierwszym etapem przygotowań do czerwcowej Ładoga Trophy, w której offroadSPORT Łukaszewski Rally Team weźmie udział.

  • Naszym głównym celem na ten rok jest udział i walka o wygraną w Ładoga Trophy. Ten rajd jest Dakarem wśród rajdów przeprawowych, więc trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Przed nami więc Transgranica 4×4, a następnie start w cyklu Pucharu Państw Nadbałtyckich w Estonii, Litwie i Łotwie. Rajdowe warunki są najlepszymi z możliwych, by sprawdzić możliwości naszego nowego auta, czy też zgrać się z pilotem, dlatego cieszymy się, że tutaj jesteśmy. Organizatorzy zapowiadają 150 kilometrów ciężkiej przeprawy, oczywiście z ulubionymi trawersami, błotem i partiami mocno technicznymi. Jesteśmy gotowi , nie możemy doczekać się startu – mówi Marcin Łukaszewski.

Rajd Transgranica 4×4 rozpoczyna się w piątek o godzinie 17.00, a ostateczny termin zdania karty drogowej mija w sobotę o godzinie 19.00. Startujący podzieleni są na 4 klasy, od turystycznej po ekstremalną. Na liście zgłoszeń widnieje aż 35 załóg.