03.07 2019

Awarią kończymy Kupiszki NEZ 2019

Niestety, po awarii silnika będącej konsekwencją dachowania w wodzie, Marcin Łukaszewski i Pavel Emelin musieli wycofać się z rywalizacji w rajdzie Kupiszki NEZ 2019 na Litwie. Druga runda Pucharu Krajów Nadbałtyckich zakończyła się dla polsko-rosyjskiej załogi na trzecim odcinku specjalnym.

Trasa trzeciego odcinka specjalnego wiodła po specjalnie przygotowanym torze. Organizatorzy postarali się i mocno ją skomplikowali, przygotowując m.in. rowy wypełnione wodą. Na jednym z nich Marcin Łukaszewski popełnił błąd i zbyt szybko chciał go pokonać, co doprowadziło do dachowania przez przód auta. Samochód wylądował dachem w wodzie i zrobiło się niebezpiecznie. Marcin Łukaszewski dość szybko opuścił auto, a pilotowi Pavlowi Emelinowi musieli pomagać kibice. Na szczęście skończyło się tylko na drobnych otarciach.

– Prawda jest taka, że chyba rzeczywiście można utopić się w łyżce wody. W naszym przypadku było podobnie – w rowie było może 80-100 cm wody, ale wpadliśmy tam dachem i znaleźliśmy się pod wodą. Niestety woda dostała się do silnika i awarii uległ korbowód, więc nie byliśmy w stanie kontynuować rywalizacji – mówi Marcin Łukaszewski.

Przed załogą offroadSPORT ostatnia runda NEZ, tym razem rozgrywana w okolicach łotewskiego miasta Madona. Rajd rusza 19 lipca.