28.06 2019

Ruszamy na Kupiszki. Przed nami druga runda NEZ na Litwie!

Po sukcesie na rosyjskiej Ładodze, w której Marcin Łukaszewski i Pavel Emelin z offroadSPORT Łukaszewski Rally Team triumfowali dwa tygodnie temu, teraz przyszedł czas na litewską rundę serii NEZ, czyli Pucharu Krajów Nadbałtycki w rajdach przeprawowych. Rajd rusza w piątek w okolicach miejscowości Kupiszki. Na liście startowej, oprócz polsko-rosyjskiej załogi, znalazło się kilkadziesiąt ekip z Litwy, Łotwy, Estonii i Rosji.
Rajd rozpocznie się w piątek od krótkiego prologu, ale prawdziwa przeprawa czeka startujących w sobotę i w niedzielę, kiedy to do pokonania będą mieli łącznie pięć odcinków specjalnych w trudnym terenie, począwszy od gliny, przez błota, aż po głębokie na ponad 1,5 metra brody. Odcinki sobotnie ruszają o godzinie 8, a limit na ich pokonanie wynosi aż 12 godzin. Z kolei w niedzielę startujący muszą zmieścić się w limicie 6 godzin.
W pierwszym z trzech rajdów zaliczanych do NEZ, który rozgrywany był w kwietniu w Estonii, polsko-rosyjski duet zajął trzecie miejsce. Ostatnia runda NEZ odbędzie się pod koniec lipca na Łotwie.