newspuchar
06.10 2010

Podsumowanie Coval Puchar Polski Off- Road Pl 2010

newspuchar

Za nami trzecia ostatnia edycja rajdu, która jest dla naszej załogi ukoronowaniem sezonu 2010. Po wygranym odcinku nocnym do sekcji dziennej startowaliśmy jako pierwsza załoga.

Pierwsze fotki | Wyniki | {flv divid=”covalpucharolsztyn” popup=”true” autostart=”true”}relacja_tvp_olsztyn_IIrundapuchar{/flv} {avrpopup type=”lightbox” id=”covalpucharolsztyn”}Video TVP Olsztyn{/avrpopup} | {flv divid=”covalpucharolsztyneu” popup=”true” autostart=”true”}COVALPucharPolskiOffRoadRundafinalowa{/flv} {avrpopup type=”lightbox” id=”covalpucharolsztyneu”}Video Eurosport{/avrpopup}

Pokonanie 19 prób odcinka dziennego zajęło nam trzy godziny a uzyskany czas przejazdu uplasował nas na pierwszej pozycji w klasyfikacji rundy i klasyfikacji generalnej rajdu.

Odcinek dzienny obfitował w wiele  szybkich i długich dojazdów do PP na których wielokrotnie  poruszaliśmy się z maksymalną prędkością.
Najtrudniejszą próba odcinka dziennego naszym zdaniem była  PP nr. 18 , która była pasem bagna o długości  ok.400 m. znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora.

Pływające kożuchy ukrywały pod sobą stare pnie drzew  oraz liczne dziury, które wydawały się nie mieć dna. Z rozmów z zawodnikami dowiedzieliśmy się że wiele załóg poległo właśnie w tym miejscu , część zawodników walczyła jeszcze z terenem po zamknięciu czasu przejazdu trasy.

Sezon Pucharowy za nami, każda z trzech edycji rajdu była inna,  geograficzne zróżnicowanie terenu pozwoliło nam na jazdę w różnorodnych warunkach terenowych od piachów w Bojanowie, bagnach i glinie w Choczewie po szybkie mokre odcinki w Olsztynie.

Uważamy że Puchar Polski należy do ścisłego grona najlepszych sportowych rajdów przeprawowych w Polsce, który gromadzi na starcie całą czołówkę załóg terenowych w kraju.
Dziękujemy organizatorom, sponsorom za wielki wkład pracy włożony w rozwój i popularyzację tej dyscypliny sportowej.
Więcej informacji na stronie organizatora www.puchar.off-road.pl

Wyniki  Galeria cz. I