news
01.10 2010

Prolog i etap nocny finałowej edycji Coval Puchar Polski Off Road

W dniu dzisiejszym (1.10.2010r.) odbył się prolog i etap nocny finałowej edycji Coval Puchar Polski Off- Road w Olsztynie.

Prolog zorganizowany został na terenie toru motocrossowego przy ulicy Lubelskiej w Olsztynie. Podobnie jak w poprzednich edycjach pucharu prolog miał bardzo szybką formułę. Niestety nasze auto nie posiada optymalnych parametrów w tym zakresie. Wystartowaliśmy po losowaniu na odprawie z 12 miejsca i zajęliśmy 11 pozycję.

Do etapu nocnego wyruszyliśmy zgodnie z klasyfikacją z prologu o godzinie 19.40. Pokonaliśmy pięć prób z czego trzy były zlokalizowane na terenie motokrosu. Kolejna, czwarta przebiegała przez koryto dość głębokiej rzeki. Natrafiliśmy w niej na betonową studnię. Marcin przez długie minuty musiał po szyję siedzieć w wodzie. Udało nam się pokonać studnię i ruszyliśmy do przeprawy  pozostałej części trasy.

Dojazdówka do ostatniej, piątej, próby okazała się wielkim wyzwanie. Nie mogliśmy odnaleźć właściwej drogi. Byliśmy w doborowym towarzystwie, ponieważ większość załóg szukała wraz z nami drogi dojazdu. Ostatecznie po dwudziestu minutach odnaleźliśmy właściwy kierunek.

Ostatnia próba to techniczny przejazd przez las, z którym sprawnie się uporaliśmy i po niedługim czasie stawiliśmy się na mecie, usytuowanej zaraz po piątej próbie przejazdu.

Wyniki zostaną opublikowane jutro o godz. 7 rano. Start do odcinaka dziennego jest zaplanowany na godz.8.00